W sobotę 23 września 50-osobowa grupa Seniorów z naszej gminy wyruszyła na jednodniową wycieczkę w Bieszczady.

Pierwszym punktem wycieczki był Skansen tj. Muzeum Budownictwa Wiejskiego w Sanoku.  Podzieleni na dwie mniejsze grupy z przewodnikami wędrowaliśmy wśród wiejskich chat, Galicyjskim ryneczkiem wstępując do cerkwi, kościoła rzymsko-katolickiego, szkoły, karczmy i remizy. Słuchając ciekawych opowieści przewodników podziwialiśmy bogaty ikonostas i wnętrza obiektów sakralnych które przetrwały wojenną zawieruchę.

Z Sanoka udaliśmy się do Zagórza - Centrum Kultury Foresterium powstałe w ruinach klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. To niezwykłe miejsce. Piękny i tajemniczy przekaz historii klasztoru  połączony z nowoczesnymi metodami przekazywania.

Kto jeszcze tam nie był... polecamy !!!

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy, miejsce internowania księdza Prymasa  Stefana Wyszyńskiego.

Opowieść Siostry-przewodniczki przeniosła nas do lat 50-tych XX wieku, czasu niewątpliwie trudnego dla Polski i Kościoła, okresu internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz okoliczności napisania przez Niego Ślubów Jasnogórskich. Siostry Nazaretanki w klasztorze pielęgnują pamięć o kardynale Wyszyńskim, gromadząc zdjęcia, eksponaty, rzeczy osobiste Wielkiego Rodaka które mogliśmy obejrzeć.

Po krótkiej przerwie na kawę i ciastko w kawiarence Sióstr udaliśmy się na obiad do Polańczyka a następnie na Solinę, gdzie czekały nas atrakcje do wyboru, przejażdżka  gondolą lub rejs statkiem, kto jak wolał.

Ciemno już było jak z Soliny, zmęczeni, pełni wrażeń  wyjeżdżaliśmy do Krasiczyna.

Wycieczka zorganizowana prze GOK i Radę Seniorów Gminy Krasiczyn  była całkowicie sfinansowana ze środków własnych  uczestników wycieczki .