W dniach 23 -24 czerwca grupa 52 seniorów naszej gminy wyruszyła na wycieczkę której organizatorem była Rada Seniorów, GOK i Gmina Krasiczyn.

Tym razem kierunek Wrocław i okolice.

Stolica Dolnego Śląska powitała nas piękną, słoneczną pogodą i już o godz. 9,00 pod opieką przewodnika wyruszyliśmy podziwiać urokliwe zabytki pięknego Wrocławia.

Zwiedziliśmy Ostrów Tumski zatrzymując się się przy Muzeum Archidiecezjalnym, Krzywej wieży, bramie Kluskowej i romańskim kościółku św. Idziego. Zwiedziliśmy też Katedrę pw. Jana Chrzciciela z zewnątrz, Most Tumski, Wyspę Piasek a także dziedziniec uroczego ogrodu Ossolineum. Po drodze spotykaliśmy krasnali, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta, słuchając o ich przyzwyczajeniach, psikusach i historii. Podziwialiśmy też gmachy Kościoła Najświętszego Imienia Jezusa oraz Uniwersytetu Wrocławskiego wraz z Aulą Leopoldyńską.

Prawie cała grupa pokonała liczne schody na Wieżę Matematyczną by spojrzeć na panoramę miasta.

Zwiedzanie miasta zakończyliśmy w Rynku, podziwiając po drodze piękne kamieniczki, Stare Jatki i Ratusz - jeden z najpiękniejszych w Europie. Kilka chwil na odpoczynek, lody i kawę po czym z nowymi siłami ruszyliśmy w kierunku Panoramy Racławickiej. Zarówno obraz jak i spektakularny seans wywarł na nas ogromne wrażenie. Zwiedziliśmy też Muzeum Narodowe, a w części popołudniowej Halę Stulecia, Ogród Japoński, kaskady i fontanny Wrocławskie.

Noc spędziliśmy w hotelu w Dzierżoniowie, każdy z nas „padł” ze zmęczenia a drugi dzień zapowiadał się równie intensywnie.

Po śniadaniu przejazd do Wałbrzycha na Zamek Książ, tam spacer z przewodnikiem po zamkowych komnatach, krótkie spojrzenie na wspaniałe ogrody, pamiątkowe zdjęcia, następnie godzinny przejazd do Miasta Skalnego w Czechach.

Skalne miasto 2-godzinnym zielonym szlakiem, wśród wysokich strzelistych skał i potężnych baszt skalnych przemierzyliśmy piaszczystymi ścieżkami i wąskimi, dość stromymi schodami, na przemian pod górę i w dół, Zachwytom nie było końca, te przecudne widoki długo zostaną w naszej pamięci i o dziwo nikt nie czuł się zmęczony, klimat skalny działał na wszystkich regenerująco.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był kompleks Osówka tz podziemne miasto Hitlera. Przemierzając podziemne korytarze i betonowe warownie przewodnik przybliżył nam budowę największej i najbardziej chronionej niemieckiej tajemnicy w Górach Sowich na Dolnym Śląsku, a prezentowane filmy dokumentalne "Geneza II WŚ" oraz "Historia więźniów pracujących podczas drążenia sztolni wywarły na nas przygnębiające wrażenie.

W planie wycieczki była jeszcze wizyta na Górze Świętej Anny pod Opolem ale niestety ten punkt, ze względu na późną porę już nie został zrealizowania. Zamiennie wstąpiliśmy na chwilę do przepięknego Sanktuarium Maryjnego położonego na ziemi kłodzkiej. - Bazyliki NMP w Wambierzycach, zwanego też Jeruzalem Dolnego Śląska.

Świtało, jak zajechaliśmy na krasiczyński parking, zmęczeni ale pełni wrażeń.

W imieniu uczestników wycieczki dziękuję Panu Wójtowi za opłacenie autokaru.

Dziękuję Pani Danucie Mucha ,Przewodniczącej Rady Seniorów i Pani Danucie Kochanowicz przedstawicielowi Urzędu Gminy za współorganizację wycieczki, mam nadzieję że jeszcze nie jedne wycieczki razem zorganizujemy.

Bogumiła Zwolińska dyr. GOK Krasiczyn.