Sprawozdanie z wycieczki Rady Seniorów z gminy Krasiczyn .

W dniach 24 i 25 czerwca br. odbyła się wycieczka Rady Seniorów z Gminy Krasiczyn do Warszawy oraz do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Majdanku. W wycieczce udział wzięło 50 osób – seniorów z gminy. Zwiedzanie Warszawy, rozpoczęto od Muzeum Powstania Warszawskiego – które wywarło duże wrażenie na uczestnikach wycieczki podobnie jak muzeum nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Majdanku. W następnej kolejności zwiedziliśmy budynek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie oczekiwał nas poseł Ziemi Przemyskiej P. Marek Rząsa, który chętnie oprowadził nas po budynku sejmu i senatu. Następnie zwiedzano centrum Warszawy, gdzie między innymi zwiedzono Ogród Saski, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i pomnikiem Ofiar Smoleńskich, zwiedzieliśmy kościoły: pw. Św. Krzyża, Kościół Wizytek, pw. Św. Anny, Katedrę, Plac Zamkowy z zamkiem królewskim, Łazienki oraz panteon świątynię Opatrzności Bożej na Wilanowie. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Dworku Jabłonna na obiad – duże podziękowanie dla gospodarzy za miłe przyjęcie. Wycieczka wszystkim uczestnikom przyniosła niezwykłe wrażenia, była bardzo edukacyjna i krajoznawcza. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i na końcu planowali już kolejny nowy wyjazd. W tym miejscu, pragnę podziękować wszystkim uczestnikom wycieczki  za wspaniałą atmosferę i wytrwałość w upale, Panu Wójtowi za dofinansowanie, Przewodniczącej Rady Seniorów oraz Kierownicze GOK za fachowe i profesjonalne zorganizowanie wyjazdu w którym również uczestniczyłem.

Krasiczyn, dnia 27.06.2022 r.

Sekretarz Gminy.