"RODZINA 500+" - gdzie, kiedy i jakie dokumenty należy złożyć!

Od 1 kwietnia 2016 r. rusza rządowy program "RODZINA  500+".
Aby otrzymać świadczenie należy złożyć na odpowiednim formularzu wniosek do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasiczynie.

1. Każda rodzina, w której jest przynajmniej dwoje dzieci w wieku do 18 roku życia dostanie świadczenie pieniężne w wysokości 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, aż do osiągnięcia przez nie pełnoletności. Aby otrzymać świadczenie rodzina musi złożyć odpowiedni wniosek do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasiczynie

Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:

• kserokopie dowodów osobistych wnioskodawców (oboje rodziców),
    • numer konta, na który będzie przekazywane świadczenie.
  1. Każda rodzina, w której jest przynajmniej dwoje dzieci w wieku do 18 roku życia, a dochód na jedną osobę nie przekracza 800,00 złotych netto, a w rodzinie z dzieckiem niepełnosprawnym 1200,00 złotych netto to wówczas rodziny te dostaną świadczenie na wszystkie dzieci, aż do ukończenia przez nie pełnoletności. Aby otrzymać świadczenie rodzina musi złożyć odpowiedni wniosek do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasiczynie.

Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:

• kserokopie dowodów osobistych wnioskodawców (oboje rodziców),
    • numer konta, na które będzie przekazywane świadczenie
  1. Termin składania wniosków: zaczyna się 1 kwietnia 2016 roku, z dniem wejścia w życie ustawy o wychowaniu dzieci i trwa do 01 lipca 2016 roku. Jeżeli rodzina w tym okresie złoży wniosek, to wówczas świadczenie będzie wypłacane z wyrównaniem od kwietnia br.

Jeżeli wniosek zostanie złożony po 01 lipca 2016 roku, to wówczas świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym został złożony wniosek, bez możliwości ubiegania się o wyrównanie świadczenia od kwietnia 2016 r.

4. Miejsce składania wniosków: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasiczynie  od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy ośrodka.

6. Wzory wniosków do pobrania:

Wzór wniosku "Rodzina500 +" - plik pdf.
Dokumenty, które należy dołączyć do wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego - plik pdf

Przykładowo wypełniony wniosek:Jak wypełnić wniosek na 1 dziecko i ewentualnie kolejne dzieci - plik pdf
Jak wypełnić wniosek na 2 i ewentualne kolejne dziecko - plik pdf

Formularze będzie można również pobrać bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasiczynie  już od 15 marca 2016 roku.

Infolinia Rodzina500+ - plik pdf